Sanktuarium

Obecny kościół został zbudowany w latach 1895-1900, według projektu architekta Adolfa Schimmelpfenniga, pod nadzorem budowniczego powiatu przasnyskiego Antoniego Wójcickiego.

Kościół posadowiony został na cokole obłożonym granitowymi ciosami. Jednowiekowa fasada przesłania wzniesiony na planie prostokąta korpus nawowy przykryty trójpołaciowym dachem. W bryle kościoła nie wyodrębniono prezbiterium. Od zachodu dostawiono dodatkowe przęsło wieżowe. Od wschodu, na tyłach prezbiterium, umieszczono prostokątną zakrystię. Wnętrze jest jednonawowe, czteroprzęsłowe, tynkowane, o nawie sklepionej krzyżowo-żebrowo.

Obiekt posiada neogotyckie wyposażenie, na które składają się ołtarz i ambona z początków XX wieku. W ołtarzu, znajduje się rzeźba św. Stanisława Kostki odbierającego z rąk Matki Bożej Dzieciątko Jezus.

12 maja 2000r. kościół w Rostkowie został ustanowiony sanktuarium diecezjalnym św. Stanisława Kostki.